راهنمای کامل درباره فیلم‌های با موضوع اتاق فرار

راهنمای کامل درباره فیلم‌های با موضوع اتاق فرار

اتاق فرار یا اسکیپ روم از بازی‌های هیجان‌انگیز و پرطرفدار است که طرفداران زیادی دارد. تعداد بالای علاقه‌مندان به ژانرهای مختلف اتاق فرار باعث شده صنعت سینما هم تحت تاثیر قرار بگیرد و فیلم‌های متعددی با موضوع اتاق فرار تولید کند. در این مطلب تصمیم گرفتیم 9 فیلم از محبوب‌ترین فیلم‌های با موضوع اتاق فرار را به شما معرفی کنیم تا بتوانید از دیدن آن‌ها لذت ببرید. اگر به این موضوع علاقه‌مند هستید خواندن ادامه مطلب را از دست ندهید. 


1.    محفظه بی‌نهایت (Infinity Chamber 2016)
داستان محفظه بی‌نهایت از فیلم‌های با موضوع اتاق فرار است که داخل یک اتاق عجیب اتفاق می‌افتد؛ در این اتاق یک نفر با یک کامپیوتر زندانی است و در جریان داستان با فلش‌بک‌هایی به گذشته این فرد متوجه دلیل گیر افتادن او داخل اتاق می‌شوید. البته چالش مهم‌تری که ذهن بیننده این فیلم را درگیر می‌کند این است که فرد زندانی می‌تواند از اتاق سالم بیرون برود یا اینکه مرگ او در این اتاق سر می‌رسد. در صورتی که حدس می‌زنید این روند داستانی برای شما جذاب است دیدن این فیلم را از دست ندهید. 


2.    اتاق وحشت (Panic room 2002)
کسانی که طرفدار اتاق فرار هستند و می‌خواهند فیلمی مهیج تماشا کنند، بهتر است اتاق وحشت ساخته دیوید فینچر را از دست ندهند. این فیلم داستان حمله به خانه‌ای است که مادر و دختری در آن زندگی می‌کنند. این دو نفر به خاطر حمله اتفاق افتاده و برای نجات جان خود مجبور می‌شوند به اتاقی به نام اتاق وحشت پناه ببرند. تلاش‌های مادر برای نجات دخترش بیننده را پای تلویزیون میخکوب می‌کند و سکانس‌های هیجان‌انگیزی را می‌سازد. 


3.    امتحان (Exam 2009)
علاقه‌مندان به ژانرهای علمی تخیلی و سکانس‌های هیجان‌انگیز نباید دیدن فیلم امتحان را از دست بدهند. با دیدن این فیلم قرار نیست ترس زیادی را تجربه کنید، بلکه در مواجهه با معماهای متعددی قرار می‌گیرید که خاطره آن فراموش نشدنی است. 
در امتحان که از محبوب‌ترین فیلم‌های با موضوع اتاق فرار است، با شخصیت‌های متعددی آشنا می‌شوید که مجبور می‌شوید در موقعیت‌های مختلف رفتار آن‌ها را حدس بزنید، از انتخاب‌های آن‌ها خوشحال یا عصبانی شوید. در واقع قرار نیست آرام و ریلکس به تماشای فیلم امتحان بنشینید، بلکه هر لحظه به چالش ذهنی جدیدی دعوت می‌شوید. 
شخصیت‌هایی که جریان این فیلم را می‌سازنند هشت نفر هستند که درست شبیه اتاق فرار داوطلبانه وارد امتحان می‌شوند و می‌خواهند خود را در آزمون قبولی شغلی محک بزنند. بین این هشت نفر هر کس بهتر بتواند قوانین را رعایت کند و از پس معماها و شرایط سخت و نفس‌گیر بر بیاید موفق خواهد بود. 
اگر شما هم مایلید هیجان این امتحان را همراه با شرکت‌کننده‌ها تجربه کنید، در اولین فرصت این فیلم جذاب و هیجان‌انگیز را ببینید. 


4.    اتاق تنفس (Breathing room 2008)
گابریل کووان و جان سویتز فیلم اتاق تنفس را در ژانر وحشت کارگردانی کرده‌اند که یکی از فیلم‌های با موضوع اتاق فرار است. نقش اول این فیلم زنی است که ربوده شده و حالا همراه 13 نفر غریبه داخل اتاقی محبوس است. 
این زن باید یک بازی مرگبار را شروع کند تا راه نجاتی برای خودش پیدا کند و متوجه شود چه کسی در ربودن او دست داشته است.  در جریان این فیلم سوالات متعددی در ذهن بیننده ایجاد می‌شود؛ به طور مثال بیننده باید تصمیم بگیرد کدام شخصیت قابل اعتماد است و می‌تواند نقشه فرار را پیدا کند یا اینکه بیننده در چالش قرار می‌گیرد که حدس بزند چه کسانی در این اتاق کشته می‌شوند یا اینکه اصلا قرار است همه کسانی که در اتاق هستند کشته شوند. 


5.    اره (Saw 2004)
یکی از محبوب‌ترین فیلم‌های با موضوع اتاق فرار فیلم اره است که در سال 2004 توسط جیمز وان کارگردانی شده است. در این فیلم دو مرد در یک اتاق به دیوار زنجیر شده‌اند ولی مجبورند بازی رئیس اتاق را انجام بدهند. البته این بازی ساده نیست و پیچیدگی‌های خاصی دارد. اما این دو مرد برای زنده ماندن چاره‌ای ندارند جز اینکه درگیر بازی و حل معماهای پیچیده این اتاق شوند. البته سوال مهم دیگری که بیننده این فیلم با آن مواجه است پیدا کردن رئیس اتاق است که هویت مشخصی ندارد. 
کسانی که طاقت دیدن صحنه‌های خون و خونریزی ندارند بهتر است این فیلم را نببیند. زیرا سکانس‌های متعددی از فیلم اره بی‌رحمانه است. 
6.    باجه تلفن (phone booth)
یکی دیگر از محبوب‌ترین فیلم‌های با موضوع اتاق فرار باجه تلفن است که در سال 2004 تولید شده. در این فیلم خبری از محبوس شدن داخل یک اتاق نیست، بلکه داستان داخل یک باجه تلفن اتفاق می‌افتد. شخصیت اصلی فیلم با زور و ارعاب یک فرد مسلح وارد این باجه تلفن شده است. البته اگر از دستور این فرد تبعیت نمی‌کرد کشته می‌شد. حالا داخل باجه تلفن با چالش‌های متعددی روبرو است و باید راهی برای نجات از این موقعیت پیدا کند. 


7.    اتاق فرار 1 و 2 (Escaperoom 1&2)  
در لیست فیلم‌های با موضوع اتاق فرار باید به اسکیپ روم 1 و 2 هم اشاره کنیم. در داستان اتاق فرار 1 که محصول 2019 است، بیننده با ایده‌های هیجان انگیز و غافلگیر کننده روبرو می‌شود که آدرنالین خون را بالا می‌برند. در فیلم اتاق فرار 1، مانند فضای اتاق فرار 6 نفر با هم رقابت می‌کنند. البته این بار مسئله این است که رقابت بر سر جایزه 10 میلیون دلاری است و این 6 نفر با هم غریبه‌اند. رقابت به صورت چند مرحله‌ای برنامه‌ریزی شده و فضای فیلم طوری ساخته شده که بیننده احساس واقعی بودن می‌کند. 
با توجه به اینکه اتاق فرار 1 با استقبال گسترده‌ای روبرو شد، فیلم اتاق فرار 2 هم ساخته شد. در این فیلم یکی از افرادی که از اتاق فرار 1 نجات پیدا کرده سعی می‌کند موضوع نجات را افشا کند. او به همراه 4 نفر دیگر وارد یک ساختمان عجیب و پر رمز و راز می‌شود اما به طور غیر منتظره‌ای از واگن مترو سر در می‌آورند. در ادامه فیلم شرایط عجیب‌تر می‌شود؛ زیرا متوجه می‌شویم تمام این افراد شرکت‌کنندگان اتاق فرار قبلی هستند و حالا باید در بازی جدیدی شرکت کنند. 


8.    شکار (The hunt 2020) 
شکار از فیلم‌های با موضوع اتاق فرار است که محصول کشور آمریکاست و در سال 2020 ساخته شده است. در ماجرای این فیلم 11 اسیر داخل یک جنگل از خواب بیدار می‌شوند و تازه متوجه می‌شوند چه اتفاقی برایشان افتاده است. آن‌ها از دلیل اسارت و انتقال به جنگل چیزی نمی‌دانند اما مجبورند با شرایط کنار بیایند و چالش‌ها را پشت سر بگذارند. 


9.    مدفون (Buried) 
در صورتی که بین فیلم‌های با موضوع اتاق فرار دنبال یک فیلم وحشتناک هستید مدفون انتخاب مناسبی است. ماجرای این داستان مربوط به راننده کامیون آمریکایی است که مقیم کشور عراق است و داخل یک تابوت از خواب بیدار می‌شود. بیدار شدن در چنین وضعیتی ترس و وحشت زیادی ایجاد می‌کند. این راننده کامیون باید با فندک، چراغ قوه و موبایلی که همراه دارد خود را نجات بدهد. البته باید خیلی زود راه نجات را پیدا کند و از موبایلی که در دست دارد و ممکن است تا چند ساعت دیگر باتری آن تمام شود با دنیای بیرون ارتباط برقرار کند. اگر می‌خواهید شما هم با راننده کامیون درگیر چالش‌های باورپذیر شوید دیدن این فیلم را از دست ندهید. 


جمع بندی 
اتاق فرار از بازی‌های هیجان‌انگیز است که همه گروه‌های سنی به آن علاقه‌مند هستند و به آن‌ها فرصت تجربه لذت و هیجان می‌دهد. در این مطلب سعی کردیم  9 فیلم از بهترین فیلم‌های با موضوع اتاق فرار را به شما معرفی کنیم. امیدواریم تجربه خوشانیدی از دیدن این فیلم‌ها داشته باشید.