بازی موبایلی و کامپیوتری با موضوع اتاق فرار

بازی موبایلی و کامپیوتری با موضوع اتاق فرار

بازی‌های موبایلی و کامیپوتری جذاب و هیجان‌انگیز هستند و بسیاری از طرفداران را ساعت‌ها یک‌جا میخکوب می‌کنند. اما این روزها که اتاق فرار توانسته تمام رده‌های سنی را به خود جذب کند، ایده طراحی بازی‌های کامپیوتری و موبایلی با موضوع اتاق فرار مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. این مطلب دربرگیرنده لیست دقیقی از 9 بازی با موضوع اتاق فرار است. اگر دنبال تجربه هیجان و لذت هستید خواندن این مطلب برایتان مفید است. 


1.    معرفی بازی Adventure Escape
علاقه‌مندان به بازی‌های پر فراز و نشیب باید یک بار هم که شده بازی Adventure Escape را تجربه کنند. این بازی با موضوع اتاق فرار از هیجان‌انگیزترین و پرچالش‌ترین بازی‌هایی است که خاطرات فراموش‌نشدنی برای شما خلق می‌کند. در این بازی فردی براثر یک سانحه هوایی از یک شهر متروکه و جادویی سر در می‌آورد. شما باید هنگام بازی با طلسم‌های مختلفی که در این شهر وجود دارد مقابله کنید تا بتوانید با موفقیت بازی را به پایان برسانید و جان خود و مردم شهر را نجات دهید.
 البته باید مقاومت و پایداری داشته باشید و با هر سختی میدان را خالی نکنید. زیرا قرار است با این بازی در موقعیت‌های مختلف قرار بگیرید و شرایط استرس‌زایی را تجربه کنید تا بتوانید خودتان را محک بزنید. 


2.    معرفی بازی Horror House Escape Games‪ ‬
بین انواع بازی با موضوع اتاق فرار بازی ترسناک و مهیج Horror House Escape Games‪ انتخاب مناسبی است. چون معماهای مختلفی را پیش روی شما می‌گذارد. در این بازی شما به جای یک پسر پیتزا فروش بازی می‌کنید و سعی می‌کنید معماها را حل کنید تا توسط قاتل دیوانه کشته نشوید. شخصیت‌های این بازی با چهره‌های ترسناک و مرموز مقابل شما قرار می‌گیرند. پس باید به دیدن چهره‌های رعب‌آور عادت داشته باشید تا بتوانید از پس مرحله‌های این بازی بربیایید. ‬


3.    معرفی بازی haunted manor
بازی‌ با موضوع اتاق فرار میزان ترشح آدرنالین را بالا می‌برد و موجب ایجاد هیجان و شادی می‌شود. کسانی که طرفدار بازی اتاق فرار هستند برای به چالش کشیدن خود بازی‌های مختلف آن را داخل گوشی تلفن همراه نصب می‌کنند.
 haunted manor یک بازی با موضوع اتاق فرار است که اکثر نوجوانان و جوانان به آن علاقمندند. در این داستان شما شما وسط یک جاده تاریک قرار می‌گیرید و باید در شرایط آب و هوایی نامناسب و نور کم راه مناسبی پیدا کنید. در این جاده تاریک تنها نوری که مشاهده می‌کنید، نور رعد و برق است. 
در چنین شرایط وحشتناکی تنها چیزی که کم دارید این است که یک زن با چهره وحشتناک جلوی شما ظاهر شود و شما را از مسیر منحرف کند. اما این شرایط باعث می‌شود شما وارد بیراهه‌ای شوید که خانه‌ای متروک در آن قرار دارید. بهترین مکان برای پناه گرفتن و در امان ماندن این خانه متروکه است. بازی از این کلبه شروع می‌شود و از این مرحله به بعد چالش‌های عجیب و غریب شروع می‌شود. 


4.    بازی Fear in hospital 
Fear in hospital  یک بازی با موضوع اتاق فرار است که شما را به عنوان ناجی دوستان صمیمی‌تان در چالش‌های متعددی قرار می‌دهد. شما باید معماهای مختلفی را حل کنید تا بتوانید راه نجات از بیمارستان پر از زامبی را پیدا کنید. جلوه‌های بصری این بازی مهیج و ترسناک شرایط را طوری ایجاد می‌کند که شما واقعا احساس کنید ارواح در اطرافتان قرار دارند و فضا کاملا ترسناک و رعب‌آور است. 
یکی دیگر از ویژگی‌های خارق‌العاده این بازی این است که رنگ‌های متفاوتی در گرافیک بازی استفاده شده و فضا را برای شما کاملا باورپذیر می‌کند. اگر می‌خواهید بازی Fear in hospital  را روی گوشی نصب کنید، نگران نباشید. زیرا نسخه اندروید و ios این بازی در دسترس است. 


5.    معرفی بازی Escape If You Can  
یکی دیگر از بازی‌های پرطرفدار اتاق فرار که می‌توانید آن را روی موبایل نصب کنید، Escape If you can است. در این بازی شما به جای مردی که پلیس او را تحت تعقیب قرار داده است بازی می‌کنید. در این تعقیب و گریزها لاستیک ماشین با میخ‌های وسط جاده سوراخ می‌شود. پس باید راه فرار پیدا کنید اما منطقه خالی از سکنه است و هیچ راه نجاتی به چشم نمی‌خورد. تنها نقطه امید شما مدرسه‌ای متروکه است که با وارد شدن به آن بازی شروع می‌شود. داخل مدرسه داستان‌های متعددی اتفاق می‌افتد و شما مجبور می‌شوید برای رهایی از هر کدام از داستان‌ها معمایی حل کنید و راه نجات را پیدا کنید. 
بازی پرطرفدار Escape If you can در دو نسخه اندروید و ios به صورت رایگان در دسترس است و به راحتی می‌توانید آن را نصب کنید. 


6.    معرفی بازی Darkmoor Manor Free 
استقبال از مجموعه‌های اتاق فرار باعث شد طراحان بازی‌های کامپیوتری به فکر طراحی بازی با موضوع اتاق فرار بیفتند. یکی از این بازی‌ها Darkmoor Manor Free است. داستان این بازی به این صورت است که شما داخل یک اتاق تاریک هستید. دلیل حضور شما در این اتاق تاریک و مخروبه مشخص نیست. اما نمی‌توانید بیکار باشید، باید معماهای مختلف بازی را حل کنید تا بتوانید راه نجات از این اتاق مخوف را پیدا کنید. 


7.    معرفی بازی Cube Escape
کسانی که به بازی‌های کارآگاهی علاقه دارند می‌توانند از بازی با موضوع اتاق فرار به نام Escape Cube لذت ببرند. داستان این بازی طوری طراحی شده که شما باید به جای یک کارآگاه بازی کنید. این کارآگاه به دلیل نامعلومی ناپدید می‌شود و داخل یک اتاق عجیب و ترسناک چشم باز می‌کند. حتما این کارآگاه نمی‌خواهد تا پایان عمر داخل این زندان مخوف بماند. پس باید معماهایی را برای خروج از زندان حل کند تا بتواند جان خود را نجات بدهد. 


8.    معرفی بازی Ava Turing
بازی‌های اتاق فرار سبک تعاملی و ماجراجویانه دارند و شما را وادار می‌کنند با خلاقیت و هوش معماها را حل کنید و راه فرار پیدا کنید. 
اگر دنبال تجربه هیجان هستید بازی Ava Turing انتخاب مناسبی است. در داستان این بازی شما یک مهندس ارتباطات در ماموریت فضایی هستید که باید رازی را برملا کنید. این راز مدتهاست مخفی شده و حالا شما باید وضعیت اعضای تیمی که در ایستگاه فضایی به نام  Europa Station فعالیت دارند را بررسی کنید. حل کردن پازل‌ها و معماهای ساده و پیشرفته‌ای که در این بازی طراحی شده است ذهن شما را به چالش می‌کشد. شما باید برای حل کردن سوالات فلسفی از قدرت تفکر و تحلیل استفاده کنید و این سفر پر از رمز و راز را تجربه کنید. معرفی بازی The room  
اگر طرفدار بازی با موضوع اتاق فرار هستید و از حل کردن پازل لذت می‌برید، پیشنهاد می‌کنیم بازی the room را روی کامپیوتر خود نصب کنید. در این بازی شما وارد اتاق عجیب و مرموزی می‌شوید که باید جعبه‌ها و صندوق‌های مختلفی را باز کنید تا معماها را حل کنید و راه رهایی از اتاق را پیدا کنید. هر چقدر در بازی جلوتر بروید با شخصیت‌ها و رمز و رازهای اتاق بیشتر آشنا می‌شوید. 


جمع بندی 
نوجوانان و جوانان علاقه زیادی به بازی‌های موبایلی و کامپیوتری با موضوعات مختلف ماجراجویی، ترسناک، هیجانی دارند. بازی‌ موبایلی و کامپیوتری با موضوع اتاق فرار هم طرفداران خاص خود را دارد و توانسته رتبه خوبی بین بازی‌های کامپیوتری کسب کند. در این مطلب 8بازی با موضوع اتاق فرار را معرفی کردیم تا بتوانید لحظات شاد و هیجان‌انگیزی را تجربه کنید.