سیستم هینت دهی

سیستم هینت دهی

سیستم هینت دهی

اگر جزو اون دسته افرادی هستید که تجربه‌ی اسکیپ‌روم رو دارند، ممکنه براتون پیش اومده باشه که یه جاهایی از بازی دیگه واقعا ندونید چیکار باید بکنید!
همون طور که قبلا گفتیم گیم مستر در طول بازی شما رو دنبال میکنه؛ ممکنه بعضی جاها خودش به شما هینت یا راهنمایی بده یا گاهی خودتون ازش درخواست کمک کنید!
بعضی از بازی‌ها نوعا پویا هستند و شما حین بازی مدام در حال رفت‌وآمد بین بازی ها خواهید بود و در بعضی دیگه معماها در فضای مشخصی هستند و شما مجبور به رفت‌و‌آمد نیستید!
در اتاق‌های فرار، راهنمایی به روش‌های مختلفی انجام میشه که انتخاب هر روش برای هر اتاق بستگی به نوع بازی و معماها داره؛ "مانیتور" نصب شده داخل اتاق که هینت روی اون نوشته میشه، "تلفنی" که گیم مستر باهاتون تماس بر قرار میکنه یا حتی یک "تلفن همراه" که اپلیکیشن مخصوص هینت روی اون نصب شده و قبل بازی بهتون داده میشه، و یا حتی حضور شخص گیم مستر در بازی و راهنمایی به صورت رو‌در‌رو که احتمالا بدترین سیستم هینت‌دهیه، از جمله روش‌هایی هستند که بین شما و گیم مستر در اتاق فرار ارتباط برقرار می‌کنند!
ارتباط سیستم هینت‌دهی با فضای بازی از مواردیه که برای خیلی از تیم‌ها اهمیت داره.‌ مثلا چرا باید در یک بازی با فضای یک خانه قدیمی، چندین مانیتور در داخل بازی باشه؟ یا چرا در یک بازی با تم بیمارستان یا کارگاه نجاری یک گوشی موبایل باید راهنمای یک گروه باشه؟

ارتباط بین نوع سیستم هینت دهی با فضای بازی هم از نظر سبک و تم بازی و هم سهولت استفاده ازآن سیستم، مواردی هستند که باید هنگام ساخت و طراحی اسکیپ روم ها مورد توجه سازندگان قرار بگیرند.