بردگیم‌های اتاق فراری

بردگیم‌های اتاق فراری

بردگیم یا بازی رومیزی از بهترین تفریحات در جمع دوستان و خانواده است که ساعت‌ها شما را سرگرم می‌کند. این بازی محبوب انواع مختلفی دارد که هر فردی می‌تواند بر اساس ژانر مورد علاقه خود بازی مناسبی را انتخاب کند. بردگیم با موضوع اتاق فرار از پرطرفدارترین بازی‌های گروهی است که لحظات شاد و مهیجی را برای بازیکنان ایجاد می‌کند. در این مطلب تصمیم داریم  معروف‌ترین بردگیم‌ها با موضوع اتاق فرار در جهان و ایران را به شما معرفی کنیم. برای کسب اطلاعات دقیق تا پایان این مطلب همراه ما باشید.  


1.    بردگیم escape tales 


escape tales یک بردگیم با موضوع اتاق فرار است که چند داستان مجزا دارد. هر کدام از این داستان‌ها پازل‌های سرگرم‌کننده و جذابی هستند که شرکت‌کنندگان را درگیر روایت‌ها و چالش‌های متعددی می‌کنند. شما می‌توانید این بازی‌ها را به تنهای یا همراه با چند نفر دیگر بازی کنید و با خلاقیت و تعامل معماها را حل کنید. بازی‌های مختلف این مجموعه شامل low memory، the awakening، children of wyrmwoods  و the book of rituals است. 


2.    بردگیم unlock 


Unlock یک بازی گروهی است که از اتاق فرار الهام گرفته شده است و شرکت‌کنندگان را در موقعیتی قرار می‌دهد که بتوانند صحنه‌های مختلف را جستجو کنند، اشیا مختلف را کنار هم بگذارند تا بتوانند از پس چالش‌ها بربیایند. هنگام انجام این بازی به جز کارت، باید از جدول و یک برنامه همراه هم استفاده کنید تا بتوانید از سرنخ‌ها استفاده کنید و در مدت زمان بازی کدهای مختلف را بررسی کنید. در برد گیم unlock سه داستان به نام‌های تله‌های Nautilus، خانه در تپه و گنج وجود دارد که می‌توانید یکی از آن‌ها را برای بازی انتخاب کنید. 


3.    بردگیم exit   


بازی exit یک بردگیم با موضوع اتاق فرار است که با روایت یک داستان بازیکنان را در موقعیت خاصی قرار می‌دهد تا مجبور شوند یک راز را برملا کنند. با توجه به اینکه داستان بازی به اتاق فرار شباهت زیادی دارد، حین بازی باید تمام حواس خود را جمع کنید تا اشتباه نکنید و بتوانید بازی را با موفقیت به پایان برسانید. البته برای اینکه حین بازی راهنما داشته باشید، هر جا که به مشکل برخوردید و احساس کردید نمی‌توانید به بازی ادامه دهید، بهتر است از کارت راهنما استفاده کنید. 
تعداد شرکت‌کنندگان در این بازی 1 تا 6 نفر است اما اگر می‌خواهید در اتفاقات جالب بازی غرق شوید و هیجان زیادی را تجربه کنید، بهتر است با تعداد کم بازیکنان بازی را شروع کنید. در نهایت این نکته را هم در نظر داشته باشید که بازی exit هم مانند انواع دیگر بردگیم با موضوع اتاق فکر امکان چند بار بازی کردن ندارد. زیرا وقتی چند بار معما را حل کنید، بازی تکراری و بی‌معنا می‌شود. 


4.    برد گیم descape 


 کسانی که به اتاق فرار علاقه دارند از بردگیم با موضوع اتاق فرار هم استقبال می‌کنند. بردگیم descspe  یا عرشه یکی از محبوب‌ترین بازی‌های تعاملی و فکری است که شما را درگیر چالش‌ها و معماهای مختلفی می‌کند. در این بازی کارت‌هایی در اختیار شما قرار دارد که روی آن‌ها معماهایی مطرح شده است و شما باید تصادفی یکی از این کارت‌ها را انتخاب کنید. برای حل کردن معما می‌توانید از همگروهی‌های خود کمک بگیرید. حتما می‌پرسید از کجا بفهمیم پاسخ صحیح معما را پیدا کردیم. خیلی ساده است؛ پاسخ معماها پشت کارت‌ها نوشته شده و شما خیلی راحت می‌توانید از درست بودن جواب خود مطمئن شوید.  


5.    برد گیم dr.Gravelys Retreat 


طرفداران اتاق فرار از بازی بردگیم با موضوع اتاق فرار استقبال می‌کنند. یکی از محبوب‌ترین بردگیم‌هایی که با موضوع اتاق فرار طراحی شده بازی   dr.Gravelys Retreat  است که به صورت 3 تا 8 نفره برگزار می‌شود. این بازی حدود 90 دقیقه طول می‌کشد و تمام شرکت‌کنندگان باید بالای 13 سال باشند. در این بازی هم مثل سایر بازی‌های اتاق فرار شرکت‌کنندگان باید چالش‌ها و معماهای متعددی را پشت سر بگذارند تا بتوانند بازی را با موفقیت تمام کنند. 


6.    برد گیم journal 29 


یک بردگیم با موضوع اتاق فرار که توانسته بین علاقه‌مندان به بازی‌ اتاق فرار جایگاه ویژه‌ای داشته باشد، journal 29 است. در داستان این بازی شما یک کتاب را باز می‌کنید و با ورق زدن صفحات مختلف آن درگیر معماها می‌شوید. شما باید تمام این معماها را حل کنید تا بتوانید بازی را به اتمام برسانید. تعداد معماهای این بازی 63 معماست که در 147 صفحه سیاه و سفید نوشته شده است. 
روند بازی به این صورت است که وقتی یک معما را حل می‌کنید باید وارد سایت مخصوص بازی شوید و جواب را وارد سایت کنید. سایت به ازای هر جواب درست به شما یک کد می‌دهد که می‌توانید از آن برای حل سایر معماها استفاده کنید و تا آخر بازی به همین منوال پیش بروید.  Journal29 اهمیت ندارد اما برای افی بازی کنید.


7.    اسکیپ باکس  


 اسکیپ باکس یا جعبه فرار پرطرفدارترین بردگیم در سبک بازی اتاق فرار است که می‌تواند ساعات خوش و هیجان‌انگیزی برای شما رقم بزند. جعبه فرار نمونه ایرانی بردگیم است که ایده طراحی آن با ترکیب اتاق فرار و بازی رومیزی ایجاد شده است. اسکیپ روم دات آی ار این بازی را طراحی کرده و در اختیار علاقه‌مندان قرار داده است تا بتوانند در هر مکانی که هستند با دوستان یا فامیل یک بازی گروهی جذاب انجام دهند. 
در واقع مهم‌ترین مزیت بردگیم با موضوع اتاق فرار این است که شما برای شرکت در بازی محدود به حضور در محل و زمان خاص نیستید، بلکه می‌توانید بدون محدودیت مکانی و زمانی این بازی رومیزی پرطرفدار و جذاب را هر جایی که دوست دارید انجام دهید.
تیم طراحی بازی اسکیپ روم دات آی آر در سال 1399 این بازی را طراحی کرد تا همه‌گیری کرونا فرصت تجربه اتاق فرار را از ما نگیرد. حتی ایده طراحی این بازی هم از بیماری کرونا گرفته شده است. اولین داستان این مجموعه ویروسی است که موجب بروز یک پاندمی می‌شود و بازیکنان باید برای پیدا کردن واکسن بیماری و نجات جان همه چالش‌ها و معماهای مختلفی را حل کنند. 


8.    اسکیپ باکس قلب سیاه 


اگر می‌خواهید بردگیم ایرانی بازی کنید، این شرایط برای شما فراهم است. دومین بردگیم با موضوع اتاق فرار که مجموعه اسکیپ روم دات آی آر منتشر کرده است، قلب سیاه نام دارد. این مجموعه در ژانر جنایی و کارآگاهی است و بازیکنان باید تلاش کنند تا از یک قتل پرده بردارند و معمای آن را حل کنند. 
ویژگی خاصی که این بردگیم را از سایر بردگیم‌ها متمایز می‌کند این است که به یک اپلیکیشن اختصاصی نیاز دارد. قفل‌ها و مکانیزم‌های خاص بازی، تایمر و سیستم راهنمایی کننده بازی در اپلیکیشن است و موجب راهنمایی بازیکنان می‌شود.  این نکته رادر نظر داشته باشید همان‌طور که اتاق فرار را فقط می‌توانید یک بار انجام دهید، اسکیپ باکس هم فقط قابلیت یک بار بازی کردن دارد و در دفعات بعدی بازی تغییر می‌کند. پس بازی‌ها باید تجربه‌ای منحصربه‌فرد و جذاب باشند تا خاطره‌ای فراموش‌نشدنی را در ذهن بازیکنان ثبت کنند. 


جمع بندی 
بازی‌های اتاق فکر طرفداران زیادی دارد که باعث شده طراحان بردگیم به این فکر بیفتند که بازی‌هایی با موضوع اتاق فکر طراحی کنند. در این مطلب سعی کردیم اطلاعات کاملی درباره معرفی 8 بردگیم با موضوع اتاق فکر در اختیار شما قرار دهیم. حالا نوبت شماست که بگویید به کدام یکی از این بازی‌ها علاقه‌مند شدید و می‌خواهید آن را امتحان کنید.