بهترین اتاق فرارهای شرق تهران

بهترین اتاق فرارهای شرق تهران

در این مطلب، قصد داریم بهترین اتاق‌ فرارهای شرق تهران را معرفی کنیم و بررسی مختصری روی ویژگی‌های هرکدام از این بازی‌ها داشته باشیم. در بین اتاق‌ فرارهای موجود در شرق تهران، 6 بازی معرفی می شود که از دیدگاه تیم ما بهترین بازی‌های شرق تهران هستند. بدون رتبه‌بندی خاصی، به بررسی این 6 اتاق فرار می‌پردازیم:


1-    اتاق فرار دخت

اتاق¬فراردخت، جدیدترین سناریوی طراحی شده توسط مجموعه اسکیپ رومیست است.  این اتاق فرار در ژانر ترسناک، معمایی، کارآگاهی و درام طراحی شده است و همچنین در روایت بازی از تئاتر تعاملی نیز استفاده شده است. از ویژگی¬های جالب این اتاق فرار می¬توان به اقتباسی بودن آن اشاره کرد. اتاق فرار دخت، اقتباسی از موزیک << دار >> از آلبوم گوزن علی سورنا است.
سناریوی اتاق فرار دخت:
>>داراب<<
شهری کوچک و دور افتاده، پر از کوچه پس‌کوچه‌های تنگ و تاریک، پر از خانه‌هایی با آجرهای خسته، در پشت کوه‌های کولی‌وَش بود.
شهری که سال‌ها خالی از سکونت مانده و غرق در سکوت گشته است! چرا که مردمانش هر آن چه داشته‌اند را به مردی ثروتمند فروخته و شهر را ترک کرده‌اند. مردی به اسم چکاد…
>>چکاد<<
اهل بیرون این کوی و برزن، پسر یکی از ملّاکین کوهستان که با خریدن ملک‌ها، خانه‌ها و زمین‌های اهالی داراب، به دنبال تخریب بافتفرسوده‌ی شهر بود و رویای ساخت یک منطقه‌ی گردشگری بزرگ را در سر می‌پروراند.
اما با وجود خالی بودن و متروکه بودن شهر، چکاد موفق به دریافت مجوز ساخت و ساز نشد. زیرا می‌گویند داراب هنوز یک پرونده‌ی جنایی حل نشده و قدیمی دارد که با تخریب شهر، ممکن است سرنخ‌های مربوط به آن از بین برود و دیگر قابل بررسی نباشد. پرونده‌ی مرگ دختری به نام مریم…
>>مریم<<
در اتاق فرار دخت فرزند قباد و صحرا، دختری که سال‌ها پیش در پی اتفاقاتی تلخ و شوم، متهم به بی‌عفتی شد و حکم تکفیرش توسط اهالی شهر امضاگشت. بعد از تکفیر داراب، برای مدتی خانه‌نشین شد و پس از چندی جسد بی‌جانش را در قبرستان شهر پیدا کردند.
هیچ گاه علت مرگ مشکوک مریم مشخص نشد. همه‌ی اهالی داراب در برابر مرگ او سکوت کرده و دهان بستند! همه به جز کوهیار…
>>کوهیار<<
کسی که آوازه‌ی عشق میان او و مریم نه تنها در شهر، بلکه در پشت کوه‌های مجاور داراب نیز شنیده می‌شد.
کوهیار پس از مرگ مریم، برخلاف سایر مردم لحظه‌ای آرام ننشست. هر روز برای کشف حقیقت تلاش کرد. هر روز پیرتر و شکسته‌تر شد. عده‌ای می‌گفتند مریم خودکشی کرده ولی او باور نداشت.
در سناریو اتاق فرار دخت کوهیار تنها کسی بود که با فروش خانه‌ی کوچک و فقیرانه‌ی خود به چکاد موافقت نکرد. تنها کسی بود که داراب را ترک نکرد. کنار قبر معشوقش در شهر خاطراتشان ماند و سال‌ها به تنهایی زندگی کرد. حالا کوهیار تنها ساکن شهر داراب است!
و اکنون…
چکاد برای گرفتن مجوز تخریب داراب، نیاز به روشن شدن تکلیف پرونده‌ی مریم دارد. پس با یک درخواست فوری، خواستار بررسی مجدد این پرونده می‌شود. شما و تیمتان به عنوان گروهی از بازرسان و کارآگاهان وارد شهر داراب و محله‌ی زندگی مریم می‌شوید. شهر پراست از سرنخ‌ها، مدارک و …
هدف شما بررسی احتمالات مرگ، پی بردن به واقعیت داستان مریم و مختومه کردن پرونده‌ی جنایی مربوط به او است. آیا مریم خودکشی کرده یا به قتل رسیده است؟ اگر مریم کشته شده چه کسی قاتل اوست؟ چرا و چگونه قتل انجام شده است؟
یادتان باشد! پاسختان به این سوالات بسیار سرنوشت‌ساز است. اگر اشتباه کنید نه تنها ممکن است یک نفر قربانی تصمیم شما در اتاق فرار دخت شود، بلکه حقیقت برای همیشه پنهان خواهد ماند.
ویژگی‌ها:
فضاسازی بازی در سطح بالا و باورپذیر اجرا شده است و روند غیرخطی معمایی بازی، به شما این امکان را می¬دهد که در فضای بزرگ بازی پخش شوید و به جستجوی سرنخ¬ها و حل معماها بپردازید. اکت¬ها یا نمایش-های تئاتری بازی همراه با موسیقی متناسب، باعث ارتباط گیری بیشتر بازیکنان با سناریوی بازی می¬شود. در کنار حل معماهای بازی، بازیکنان باید در تلاش باشند تا با استفاده از سرنخ¬ها، یک معمای قتل را نیز حل کنند. البته این سبک استنتاجی کمی نیاز به تمرکز دارد که با سبک ترسناک در تضاد است. پیشنهاد ما این است که ورژن غیرترسناک این بازی را تجربه کنید. همچنین این اتاق فرار روند کلاسیک اتاق فراری هم ندارد و گیم پلی مخصوص به خود را داراست که از این حیث می¬تواند تجربه متفاوتی خلق کند. معماهای متعدد، فضاسازی خوب و نمایش¬های جذاب این اتاق فرار را به یکی از بهترین اتاق فرارهای شرق تهران تبدیل می‌کند.


2-    اتاق فرار کینه 2

اتاق فرار کینه2 محصولی از مجموعه escape road است که در ژانر وحشت طراحی شده است. این بازی برگرفته از سری فیلم¬های ترسناک << کینه >> است و مشخصاً داستان نسخه دوم این سری فیلم را روایت می¬کند.
سناریوی اتاق فرار کینه 2:
بر اساس افسانه‌های کهن ژاپنی، هر فردی که به طور فجیعی کشته می‎شود، کینه ای از اآن شخص متولد می¬شود.
شما اهالی محله و همسایه‌های خانه ای در توکیوی ژاپن هستید. 1 سال بعد از آتش سوزی نصفه و نیمه و مرموزی که درون آن خانه اتفاق افتاده بود و آنجا را متروکه کرده بود، به خاطر سر و صداهای عجیب و غریبی که از داخل خانه به گوش می¬رسد، شما کنجکاو می¬شوید و به پلیس زنگ می¬زنید تا پیگیری کند.
اما هیچ فایده ای ندارد و شما را مجبور می¬کند تا خودتان وارد آن خانه بشوید و سعی کنید تا سر از رمز و راز این خانه به‎دست بیاورید ولی...
ویژگی‌ها:
اتاق فرار کینه2 انتخابی مناسب برای طرفداران ژانر ترس و وحشت محسوب می¬شود. بازیگری و نمایش¬های ترس، زیبا، غافلگیرکننده و حساب شده است. در کنار ترس بازی، اهمیت به سناریو و روند معمایی نیز فراموش نشده است که نکته¬ی حائز اهمیتی محسوب می¬شود. فضای بازی اتاق فرار کینه 2 در چند طبقه قرار دارد و فضاهای متنوعی را شامل می¬شود. این بازی غافلگیری¬های مخصوص به خود را هم دارد و برای طرفداران ترس یکی از بهترین انتخاب‌ها می¬باشد.

3-    اتاق فرار دیوانه¬ی باهوش:

اتاق فرار دیوانه باهوش اولین اتاق فرار از مجموعه << creative escape >> می¬باشد. این اتاق فرار در ژانر ترسناک و فانتزی طراحی شده و از ویژگی¬های تئاتر تعاملی نیز در بازی استفاده شده است. روند اجرایی بازی وام گرفته شده از فیلم معروف جومانجی است.

سناریوی اتاق فرار دیوانه باهوش:
شما دزدان حرفه‎ای و کاربلد شهر هستید و مدت هاست که به دنبال یک موقعیت استثنایی می‌گردید که زندگیتان را متحول و از این رو به اآن رو کنید و با خبر می‎شوید داخل یک خانه¬ی قدیمی در شرق تهران، تعدادی الماس گران¬قیمت از سرتاسر جهان جمع آوری شده که ارزش هر کدام حداقل ۲۵ میلیون دلار است.
اکنون شما تصمیم گرفتید به این خانه بروید و به هر قیمتی که شده، الماس¬ها را به دست آورید.
اما اینکه داخل این خانه با چه چیزی قرار است روبرو شوید را نمی‌دانید...
ویژگی‌ها:
اتاق فرار دیوانه باهوش شما را در فضاهای متعددی که در چند طبقه ساخته شده است، درگیر با چالش¬های معمایی می¬کند. این اتاق فرار بیشتر مناسب دوست دارن معماست تا دوست داران ترس و وحشت. هرچند که نمایش¬ها و بازیگری بازی در سطح قابل قبولی قرار دارد. درجه سختی معماها طوری است که این اتاق فرار را بیشتر به تیم¬های با تجربه پیشنهاد می¬کنیم.

4-    اتاق فرار ماریان:


اتاق فرار ماریان دومین سناریوی طراحی شده از مجموعه << Exit group >> می¬باشد. این اتاق فرار در ژانر دلهره¬آور و تئاتر تعاملی طراحی شده است. نمایش و بازیگری در این اتاق فرار، حرف اول را می¬زند.
سناریوی اتاق فرار ماریان:
پرسید: ترس و وحشتت از چه‎چیزی‎ست؟!
برایش نوشتم: از «ماریان»
او کاملاً شبیه من و توست؛ ولی محروم از داشتن جسم و بدن. سرگردان است و به دنبال تسخیر و کنترل روح. در جسمت تار و پود می‎تند و کنترلت را به‎دست می‎گیرد.
«او همسر اهریمن است».
.
.
نشستم و نوشتم و نوشتم؛ فارغ از اینکه بدانم بدترین و ترسناک‎ترین اتفاق، همان نوشتن بود...
ویژگی‌ها:
در اتاق فرار ماریان، بازیگری و نمایش برجسته‌ترین قسمت بازی محسوب می¬شود. بازیگر تعاملی مسلط و خلاق، نمایش‌های چشم نواز و موسیقی عالی، این اتاق فرار را به یکی از بهترین¬های سبک تعاملی در شرق تهران تبدیل می¬کند. در کنار این¬ها، روند معمایی منطقی و خوب، فضاسازی مناسب و باورپذیر، این بازی را تبدیل به اتاق¬فراری می¬کند که به هیچ وجه نباید تجربه آن را از دست داد.

5-    اتاق فرار نفوذ:

اتاق فرار نفوذ سومین سناریوی طراحی شده توسط مجموعه¬ی اسکیپ رومیست است. این اتاق فرار در ژانر اکشن، هیجانی، سیاسی و با استفاده از ویژگی¬های تئاتر تعاملی طراحی شده است. نفوذ، بهشتی برای دوست داران حل معماست!

سناریوی اتاق فرار نفوذ:
ایران، تهران، سال ۱۳۹۹

در اتاق فرار نفود، ساختمان مرکزی و فوق سری انجمن «فراموش خانه» شناسایی می‌شود! انجمنی که زیر نظر یکی از مخوف‌ترین سازمان‌های جهانی است و فعالیت آن از زمان ناصرالدین شاه قاجار در ایران ممنوع اعلام شده است.
این انجمن به واسطه‌ی فعالیت‌های ماورائی و ارتباط با شیاطین، سعی دارد تا سیاست‌های ایران را تحت کنترل خود درآورد و حوادث ناگواری را برای کشور رقم بزند. سازمان اطلاعات ایران موفق می‌شود یکی از نیروهای خود را به عنوان جاسوس وارد این گروه کند. از همین طریق اطلاعات و جزئیات زیادی از «فراموشخانه» و ساختمان آن به دست می‌آید.
بعد از مدتی کوتاه دیگر خبری از جاسوس سازمان اطلاعات به گوش نمی‌رسد! احتمال می‌رود شناسایی و دستگیر شده باشد…
در اتاق فرار نفوذ، شما و گروهتان از طرف سازمان اطلاعات مامور می‌شوید تا به ساختمان امنیتی «فراموشخانه» نفوذ کنید. شما در ماموریت اتاق فرار نفوذ یک هدف اصلی و یک هدف جانبی دارید. 
هدف اصلی، مطلع شدن از سرنوشت جاسوس اطلاعات و همچنین به دست آوردن نام رئیس بزرگ انجمن فراموشخانه در ایران است.
هدف جانبی، کشف و جمع‌آوری هر چه بیشتر اسامی، اسناد و مدارک اعضای انجمن فراموشخانه برای محکوم کردن این گروه است. به یاد داشته باشید؛ این یک ماموریت بسیار محرمانه و خطرناک است. ساختمان انجمن «فراموشخانه» ساختمانی است فوق امنیتی که علاوه بر نگهبان‌های مختلف، با نیروهایی شیطانی و ترسناک نیز محافظت می‌شود…
زنده ماندن و موفقیت در عملیات اتاق فرار نفوذ بستگی به یک نقشه‌ی دقیق و یک کار تیمی تمام عیار دارد!
ویژگی‌ها:
اتاق فرار نفوذ از اولین اتاق فرارهایی محسوب می¬شود که فضای بازی نقشه باز است و بازیکنان از ابتدای بازی به اکثر فضاها دسترسی دارند. بازیکنان در این اتاق فرار با معماهای متعددی رو به رو هستند که البته برای پیروزی در بازی نیازی به حل کردن تمامی معماها نیست. در کنار معماهای قوی و جذاب بازی، ویژگی¬های تئاتر تعاملی و تاثیرگذاری تعامل در روند بازی، از ویژگی¬های جذاب این اتاق فرار است. اگر عاشق حل معما هستید و یک تیم حرفه ای دارید، نفوذ انتخاب مناسبی برای شماست.


6-    اتاق فرار قلعه مردگان


اتاق فرار قلعه مردگان سومین محصول مجموعه <<  escape mission >> می¬باشد. این اتاق فرار در ژانر وحشت، وهم¬آلود و تئاتر تعاملی طراحی شده است. قلعه مردگان یک داستان تاریخی و ایرانی را روایت می¬کند.
سناریوی اتاق فرار قلعه مردگان:
شکست نزدیک بود نزدیک¬تر ازهر زمان دیگری با تسخیر قلعه تمام زنان و مردان کشته می¬شدند و سرزمین پاکمان به دست اجانب می¬افتاد. درحالِ خود غرق بودم که ناگهان یاد اسحاق افتادم! 
به سمت اتاقش دویدم و کل ماجرا را برایش تعریف کردم و از او خواستم تا دعایی برای غلبه بر این شکست برایمان بنویسد. 
گفت: می¬نویسم ... دعایی را که می¬خواهی می‌نویسم اما بعد از نوشتن قلعه را ترک خواهم کرد، چون این دعا شاید باعث پیروزی تو بر دشمنانت بشود اما تو و اطرافیانت برای همیشه پشت در های این قلعه خواهی ماند..........
گفتم بنویس!!! 
نوشت و رفت

ویژگی‌ها:
اتاق فرار قلعه مردگان انتخاب مناسبی برای طرفداران ژانر ترس و وحشت محسوب می‌شود چرا که نمایش‌های ترس متعددی در بازی اتفاق می‌افتد و در کنار نمایش‌های ترس، بازیگر تعاملی هم در بازی حضور دارد که می‌تواند موقعیت‌های جذابی برای تیم رقم بزند. فضاسازی خوب و اجرای قوی کاراکتر تعاملی، از نقاط مثبت این اتاق فرار محسوب می‌گردد. نوآوری در دسترسی به فضاهای بازی هم از نکات جالب توجه این اتاق‌فرار است. و در آخر سناریوی تاریخی طراحی شده برای بازی نیز گیرا و قابل قبول است.